Plan lekcji

Kliknij poniżej aby zobaczyć aktualny plan lekcji. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Galeria wideo

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami wideo. Życzymy wszystkim gościom miłego oglądania.

Twórczość dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką, pracami plastycznymi naszych podopiecznych.
 

Aktualności

Drzewa są bezbronne

Pani Justyna zaangażowała nas do wyjątkowej sztuki. Projekt "Sztuka Zaangażowania" był realizowany w naszym Ośrodku pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, a do współpracy zaprosiliśmy  Panią Małgorzatę Minchberg - artystkę rzeźbiarkę,kuratorkę wystaw i edukatorkę artystyczną. Chodziło o to, żebyśmy poznali język sztuki, przede wszystkim nowoczesnej.

Tworzyliśmy oraz podpatrywaliśmy, jak tworzą wielcy i sławni artyści na wystawie i warsztatach w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
W efekcie naszych kilkumiesięcznych spotkań stworzyliśmy własne prace. Potem zaprosiliśmy wszystkich wychowanków MOS do naszego działania performatywnego pt "Drzewa są bezbronne". Pokazaliśmy w ten sposób, co czujemy, kiedy wycina się całe połacie pięknego lasu obok naszego ośrodka z powodu budowy autostrady. 
 

W stolarni

Co środę kilkoro z nas jedzie  w niezwykłe miejsce jakim jest stolarnia FabLab Wbijaj w Centrum Wspierania Rodzin przy ul. Starej w Warszawie. 

Więcej…

W stadninie koni

Całkiem niedawno grupa dziewcząt odwiedziła stajnie Trybułowo w Falenicy.

Więcej…

Konkurs literacki i pies

Nasz Alek Cieślak wziął udział w konkursie i wymyślił imię dla literackiego pieska - bohatera książki "Przygody Zosi" Oksany Kasprzak.  Imię "Stefek" spodobało się autorce i  nagrodziła  Alka biletem do kina.

Więcej…

Najlepsi z najlepszych w Zoo

Na dobry początek roku, my - najlepsi z najlepszych w szkole i w internacie, udaliśmy się z panią Anią na wycieczkę do ZOO. Każda chwila bez szkoły jest przecież na wagę złota.

Więcej…

Bal Halloween

Tegoroczny bal Halloweenowy  był  wyjątkowy, gdyż przygotowały go od początku do końca dzieci. (Wielkie brawa dla Kamila Smoługi i Oliwiera Sztandke!!!)

Więcej…

Muzeum na wynos

My w muzeum? Nie, to do nas przyjeżdżają panie z Muzeum Narodowego w Warszawie, prowadzące zajęcia "Muzeum na wynos".

Więcej…

Jaszczur w Prima Dencie

W dniach 11-18 października dzieci z naszego Ośrodka uczestniczyły w Lekcjach Stomatologii organizowanych przez gabinet stomatologiczny Primadent.

Więcej…

Święto Zmarłych

Z okazji zbliżającego się Świeta Zmarłych w dniu 24 października podopieczni naszego Ośrodka udali na cmentarz. Oto relacja Bartka i Krystiana z tego wydarzenia:

Więcej…

Żagle nad Zegrzem

Aby umilić sobie rozpoczęcie roku i  nacieszyć się piękną pogodą 21 września 2016r. wybraliśmy się od opieką Pani Małgosi Stępniewskiej nad Zegrze.

Więcej…

Programy Unijne, w których uczestniczyliśmy

"Akademia przyszłości"
"Moja przyszłość"
"Kalejdoskop"

W progu z uśmiechem wita nas Tomek. Jest miło i ciepło, pachnie drewniany pył.  Zakładamy fartuchy, okulary i uczymy się. Uczymy się bardzo pilnie i chętnie, i długo, i nigdy nie kończymy na czas. Budujemy skrzynki, pudełka, naszyjniki, deski do krojenia i co komu w duszy gra. Stukamy, pukamy, trzemy, wiercimy. Tworzymy. Jesteśmy dumni. A potem znowu czekamy na środę... 

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom FabLab Wbijaj za serdeczne przyjęcie i okazaną pomoc.